19.00
Lietuvos rusų dramos teatras, J. Basanavičiaus g. 13

Lapkričio 15–19 d. Festivalis „Vilnius Mama Jazz“ – 16-ąjį kartą vyksiantis tarptautinis džiazo festivalis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pristatys šiuolaikinio džiazo procesus bei lietuvišką džiazo sceną.

Jungtinė Karalystė, Norvegija

ANDY SHEPPARD WITH ESPEN ERIKSEN TRIO

„Klausiausi Coltrane‘o ir mąsčiau: „Taip. Tai štai ką norėčiau daryti.“ Tad pardaviau visą savo turtą, nusipirkau saksofoną ir dvejus metus nieko daugiau neveikiau, tik grojau.“
Andy Sheppard‘as – vienas iš garsiausių Europos saksofonininkų, retenybė tarp britų muzikantų, turinti didelės įtakos tarptautinėje džiazo arenoje. Sheppard‘as gimė 1957 m. Viltšyre. 19 metų jis paėmė į rankas saksofoną ir jau po trijų savaičių grojo įvairiai auditorijai. Po metų, praleistų Paryžiuje, kur kiekvieną vakarą grojo baruose ir dirbo su muzikantų grupėmis, su grupės „Urban Sax“ atlikėjais, devinto XX a. dešimtmečio viduryje Andy Sheppard‘as grįžo į Jungtinę Karalystę ir ėmėsi įrašinėti muzikos albumus.
Jau keturis dešimtmečius trunkanti Andy Sheppard‘o muzikinė karjera yra tikrai viena ir Europos geriausio saksofonininko kūrybinio gyvenimo dalis. Šiuo metu Andy Sheppard‘as su savo kvartetu kuria albumus ECM įrašų studijoje.
Espen Eriksen Trio susikūrė 2007 m. ir savo pirmąjį albumą išleido 2010 m. Vėliau su „Rune Grammofon“ įrašų studija jie išleido dar du albumus ir su turnė apkeliavo 16 šalių keturiuose pasaulio žemynuose. Espen Eriksen Trio muzikoje dominuoja ypač melodingi motyvai, ir kuriant vadovaujamasi „mažiau yra geriau” principu. Tarptautinėje spaudoje jų kūryba dažnai pelno aukšto įvertinimo dėl savito skambesio šiuolaikinėje džiazo arenoje. Cituojant BBC parengtą trio antrojo albumo apžvalgą galima paminėti: „Nepaprastai melancholiškas džiazo skambesys, paniręs į prarastojo meno melodingą minimalizmą, apnuogintas iki grynumo ir nuostabiai nepagražintas. Čia neišvysite dūmų ir veidrodžių. Užburia tik gracinga puikių muzikantų, virtuoziškai atliekančių savo muziką, aura“.